Balık ve bileği taşının faydaları

Ana Sayfa » Kilo Verme Yöntemleri » Günlük su ihtiyacı ve su içerek kilo verme

Günlük su ihtiyacı ve su içerek kilo verme

Günlük ne kadar suya ihtiyacımız vardır, kilo vermede suyun önemi nedir ?

 
 
 
Günlük su ihtiyacı ve su içerek kilo verme

GÜNLÜK SU İHTİYACI VE SU İLE KİLO VERME

Günlük ne kadar suya ihtiyacımız vardır, kilo vermede suyu önemi nedir ?

Su insan hayatının vazgeçilmezidir. Su olmadan hiçbir canlı yaşayamaz.Her uzman su için diyor, yetmedi bir daha için diyor.Yani faydaları saymakla bitmeyecek ve uzmanların hiçbir zaman kısıtlama koymadığı bir gıda maddesidir.

Su olmazsa olmazımızdır.Hayatın devamını sağlamak için ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştık.Bunun yanında elektrolit dengesi için,cilt sağlığı için,kilo dengesi için de su vazgeçilmezdir.

Suyun ayrıca birçok yan faydaları da vardır.Bu faydaları tek tek saymakla bitmezken bu yazımızda vücut sıvısının dengelenmesi durumu hakkında bilgi vereceğiz.

Dengeli bir vücut sıvısı için ne kadar su alacağımızı bilmemiz lazım.Az alınan su vücut sıvısının dengesini bozar ve başta ödem oluşmasına neden olur.Ödem oluşmasıyla birlikte kilo kaybettiğimizi sanarız fakat ödem yüzünden bunu göremeyiz.Ödemden kurtulmak için dengeli oranda su içmek gerekir.Yani ne çok fazla su içmek ne de çok az içmek doğru değildir.Her şeyin dengelisi iyidir.

Su alımı ve vücuttan atılması arasındaki far ödeme veya sıvı kaybına neden olabilir. Bu nedenle çok su içmek yerine dengeli su içme yoluna gitmeliyiz.

Vücudumuz her gün ortalama 1500 litre suyu dışarı atar.Bu terleme,solunum ve idrar yoluyla atılır.Yaz aylarında su kaybı terleme fazla olduğu için daha fazla olabilir.Bunun için yaz aylarında su dengemize dikkat etmek gerekir.Yetişkinler için ortalama 1500 litre su kaybı yaz aylarında daha da artabilir.

Suyun ne kadarı günlük olarak vücudumuzdan atıldığı hakkında bilgi verdikten sonra günlük ne kadar suya ihtiyacımız var sorusuna cevap arayalım.

Yetişkin bir insan için 1800 kaloriye ihtiyaç olduğunu daha önceki yazımızda belirtmiştik.Kişi günlük ne kadar kalori alıyorsa o kadar da su alması gerekir.Kısacası günlük kalori miktarı kadar su ihtiyacı gerekir.1800 kalori alan bir yetişkin 1800 litre de su almalıdır.

Günlük su miktarı kişinin kilosuna göre de hesaplanabilir.85 kilo olan bir kadınla 65 kilo olan bir kadın aynı su miktarına ihtiyaç duymaz. Kilosu fazla olan 85 kiloluk kadın suya daha fazla ihtiyaç duyar.

Günlük su ihtiyacında diğer önemli bir etken de yaştır. Kişi yaşına göre de su almalıdır.Yaş ilerledikçe su ihtiyacı da azalır.

Dengesi su alımı aşırı kilolara , ödemlere neden olabilir.Kilo problemi ile karşılaşan kiler diyet boyunca vücudun su ihtiyacını karşılamak zorundadır.

Tabi bütün bu su miktarları sağlıklı kişiler içindir.Çeşitli sağlık problemleri olanlar doktor tavsiyesine göre su alabilirler.

NOT:Diyet konusunda kesinlikle uzman doktorlara başvurarak kişinin metabolizmasına uygun diyeti seçerek başlamalıdır.

Bayanportali.net

 
 
 
22 Mayıs 2016 Pazar 17:09
Okunma: 1455
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Sivilce akne izleri için ayva çekirdeği maskesiÇakmak taşı ve değirmen taşının faydalarıBalık ve bileği taşının faydaları Akik taşının faydaları ve sırlarıCilt leke ve izleri için fraksiyonel lazer tedavisiHangi bebek ürünlerinde kanserojen madde riski var ?Turp nelere faydalı nelere zararlı ?Doğum sonrası kanama ve akıntılar ne kadar sürer ?Gülümseme gülme çeşitleri ve anlamlarıÇankırı Böreği tarifi yapılışı malzemeleriEl falına nasıl bakılır çizgilerin anlamları ne ?Leblebi yiyerek zayıflama diyeti
 
Gazete Manşetleri
 
Tarihte Bugün
1919 - Müttefik Yüksek Konseyi, işgal bölgeleri hakkında anlaşamayan İtalya ve Yunanistan arasında bölüştürme yaptı ve Aydın'ın İtalyanlara verilmesi kararlaştırıldı.
1920 - Misakı Milli, TBMM'de kabul edildi. Büyük Millet Meclisi, Misak-ı Milli üzerine yemin etti.
1925 - Adolf Hitler, Nasyonal Sosyalist fikirlerini açıkladığı kişisel manifestosu Mein Kampf (Kavgam)'ı yayımladı.
1930 - Ankara Etnoğrafya Müzesi halka açıldı.
1932 - Ezanın Arapça okunması ülke genelinde resmen yasaklandı. Diyanet dairesi, bu yasağı ilgili mercilere duyurdu.
1939 - Takas Limited Şirketi kuruldu.
1945 - Çok partili demokratik hayatın ilk adımı atıldı: Milli Kalkınma Partisi kuruldu. Partinin kurucuları arasında Nuri Demirağ, Hüseyin Avni Ulaş ve Cevat Rifat Atılhan gibi isimler yer aldı.
1946 - İzmir Gazeteciler Cemiyeti kuruldu.
1952 - Türkiye, Cemiyet-i Akvam'a (Birleşmiş Milletler) 56. üye olarak kabul edildi.
1964 - 10 gündür süren Batman Petrol Rafinerisi işçileri grevi, Bakanlar Kurulu ve Türk-İş'in aracılığıyla sona erdi.
1964 - Türkiye ile Belçika arasında işgücü anlaşması imzalandı.
1964 - Türkiye ile ABD arasında 'pamuklu ihracatına ilişkin' anlaşma imzalandı.
1968 - Intel şirketi, Santa Clara, Kaliforniya'da kuruldu.
1974 - ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger'in yardımcısı Sisco Londra'ya gelerek Bülent Ecevit ile görüştü. Müdahaleden vazgeçmesi için Ecevit'in şartlarını öğrendi ve bunları Yunanlılar ile görüşmek üzere Atina'ya hareket etti.
1975 - Apollo Soyuz kenetlenmesi televizyondan naklen verildi.
1995 - Daha önce 18 Temmuz'da Türkiye'ye geleceği açıklanan BM Genel Sekreteri Butros Gali halkın tepkisinden çekindiği için ziyaretini iptal etmek zorunda kaldı.
1996 - Paris'e gitmekte olan bir ABD yolcu uçağı Long Island-New York açıklarında havada infilak etti: 230 yolcudan kurtulan olmadı.
1997 - Yücel Yener, TRT Genel Müdürlüğü'ne atandı.
1998 - THY'nin İstanbul-Ankara seferini yapan uçağın motoru yandı. Yolculara korkulu anlar yaşatan yangın nedeniyle uçak Atatürk Havaalanı'na zorunlu iniş yaptı.
656 - Ali bin Ebu Talib halife oldu.
M.Ö. - 390 Roma Cumhuriyeti-Galya arasında gerçekleşen Alia Savaşı'nı Galyalılar kazandı.
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Kadın Sitesi

Moda

Cilt Bakımı

Yukarı Çık